Toyota Ja-Now-An Sp. z o.o., ul. Knurowska 8, Zabrze, tel. 32 276 27 70, kom. 698 989 995, 602 492 227

Przegląd

Przegląd samochodu  jest niezwykle ważny, pozwala nam utrzymać go w dobrym stanie. Warto powierzyć tak ważne prace specjalistom z salonu Toyota. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie. W trakcie przeglądu sprawdzamy poziom wszystkich płynów, ogumienie, oświetlenie, działanie hamulców, stan zawieszenia oraz nadwozia. Wszystkie te czynności muszą być wykonane z najwyższą starannością, by Państwa samochód  nie stwarzał zagrożenia na drodze.

Diagnostyka silnika Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze

Jedną z ważniejszych rzeczy w trakcie eksploatacji samochodu jest sprawnie działający silnik, który stanowi serce całego mechanizmu. Bez niego pojazd będzie bezużyteczny. Żeby jak najdłużej zachować pełną funkcjonalność samochodu, trzeba zadbać o diagnostykę silnika. W trakcie badań za pomocą komputera sprawdza się układ elektroniczny, mierzy kompresję. Wykonuje się również analizę spalin, by stwierdzić, czy wszystkie elementy „pod maską” działają tak jak powinny. Diagnostyka silnika ma celu zbadanie całej jednostki napędowej by w razie wystąpienia usterek możliwe było przywrócenie pełnej sprawności silnika. Dzięki temu samochód osiągnie gwarantowane przez producenta parametry, a jazda będzie ekonomiczna i płynna.

Geometria zawieszenia: zadbaj o bezpieczeństwo

Bardzo istotne dla każdego kierowcy jest zadbanie o  to, by samochód był dobrze ustawiony pod względem geometrii zawieszenia. Jest to szczególnie ważne, bo wpływa na stabilność i zwiększa przyczepność na zakrętach.  Jeśli zaniedbamy tę kwestię pojazd nie będzie trzymał się drogi co może stwarzać niebezpieczeństwo dla kierowcy i pozostałych uczestników ruchu. Podczas regulacji geometrii zawieszenia sprawdza się przede wszystkim zbieżność, a także kąt pochylenia kół. Taką kontrolę należy wykonywać przynajmniej raz do roku, najlepiej po zimie.

Kluczową sprawą jest to, by wszelkich regulacji dokonywali mechanicy z wieloletnim stażem, którzy stale się doskonalą i podnoszą swoje kwalifikacje. W ten sposób będziemy wiedzieć, że przegląd został rzetelnie przeprowadzony. Serwis Toyota dysponuje ośmioma stanowiskami obsługi oraz doświadczoną kadrą.