Toyota Ja-Now-An Sp. z o.o., ul. Knurowska 8, Zabrze, tel. 32 276 27 70, kom. 698 989 995, 602 492 227

Blog

                                                        

                                                                     Jak zamontować fotelik dla dziecka

Używanie fotelika samochodowego lub innego urządzenia do przewożenia dzieci jest obowiązkiem usankcjonowanym przepisami prawa. Dotyczy on dzieci do 12 roku życia, których wzrost nie przekracza 150 cm, przy czym większe dzieci mogą być przewożone na specjalnej podstawce. Nie wystarczy zakupić dowolnego fotelika, by zagwarantować małemu pasażerowi pełne bezpieczeństwo. Bardzo ważny jest również odpowiedni montaż. Na co zwracać szczególną uwagę przy montowaniu fotelika?

Czytaj dalej...

 

                                                            Jak wybrać odpowiednie wycieraczki samochodowe

Prawidłowa praca wycieraczek ma znaczący wpływ na komfort widzenia podczas jazdy samochodem, a przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze. Tylko te dobrze dobrane i w pełni sprawne będą w stanie zagwarantować odpowiednią widoczność bez smug, wody i zanieczyszczeń. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym przy wzmożonych opadach. Zimowe BHP obejmuje obowiązkową kontrolę stanu wycieraczek, a w razie potrzeby wymianę piór na nowe, dobrze dopasowane do konkretnego modelu pojazdu.

Czytaj dalej...

 

 

Czym jest ecodriving? Jak jeździć ekonomicznie i oszczędnie?

Bolączką wielu kierowców są, oczywiście, wydatki związane ze zużyciem paliwa, które stanowią niemałą część budżetu. Okazuje się, że nawet w przypadku przeciętnego kierowcy stosującego się do zasad eko-jazdy możliwe jest zredukowania spalania w samochodzie o kilka procent. Czym jest ecodriving oraz jak jeździć oszczędnie, tego dowiesz się z naszego artykułu!

Czytaj dalej...

 

 

Koszty eksploatacji samochodu

Opony, a właściwie całe koła, to niezwykle ważne elementy naszego samochodu, o które należy szczególnie dbać. Nie tylko ze względu na ich koszt, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Niewłaściwy sposób i źle dobrane miejsce ich przechowywania mogą prowadzić do uszkodzeń i szybszego zużycia. W naszym artykule znajdziecie wskazówki, dzięki którym Wasze koła i opony będą Wam służyć długi czas!

Czytaj dalej...

 

 

Jak odpowiednio przechowywać koła i opony?

Opony, a właściwie całe koła, to niezwykle ważne elementy naszego samochodu, o które należy szczególnie dbać. Nie tylko ze względu na ich koszt, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Niewłaściwy sposób i źle dobrane miejsce ich przechowywania mogą prowadzić do uszkodzeń i szybszego zużycia. W naszym artykule znajdziecie wskazówki, dzięki którym Wasze koła i opony będą Wam służyć długi czas!

Czytaj dalej...

 

 

Niezwykłe promocje na 20-lecie salonu Toyota Ja-Now-An

Wielki finał Loterii Hybrydowej już za nami. 2 lipca 2018 roku odbyło się losowanie Toyoty Auris Hybrid wartej 90 tys. złotych między klientami salonu, którzy zakupili Toyotę z napędem hybrydowym w czasie trwania akcji (czyli od sierpnia 2017 do lipca 2018). Właścicielami głównej nagrody zostało małżeństwo, którzy, dzięki loterii, posiadają teraz 2 nowe modele Toyoty z napędem hybrydowym.

 

Czytaj dalej...

 

 

Najem krótkoterminowy auta – czy to się Tobie opłaca?

Chcesz wyjechać z rodziną na wakacje, ale nie jesteś pewny swojego auta? A może miałeś/łaś wypadek i samochód jest w naprawie? Sytuacji, w których nie możesz skorzystać z własnego pojazdu, a szybko potrzebujesz środka transportu, jest wiele. W takich przypadkach dobrze jest skorzystać z opcji wynajmu krótkoterminowego. Czy najem krótkoterminowy to dobra opcja dla Ciebie? Kiedy z niej warto skorzystać? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

 

Czytaj dalej...

 

Jak sfinansować nowy samochód?

Pomysł z zakupem nowego samochodu jest szczególnie korzystnym, gdy spojrzy się na oferty dealerów skierowanych dla klientów korporacyjnych. Firmy mogą liczyć na atrakcyjne formy finansowania, odrębne cenniki i szersze warianty wyposażenia samochodów. Z tych udogodnień mogą skorzystać nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale i osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wykorzystując zgodnie z prawem samochód firmowy na prywatny użytek.

 

Czytaj dalej...

 

Auto dla firmy - podstawowe narzędzie pracy wielu przedsiębiorstw!

Trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę, w której brakuje dobrej jakości samochodów. I nie chodzi tutaj jedynie o firmy transportowe. Auto dla firmy jest niezbędne również w sytuacji, kiedy zajmujemy się świadczeniem usług czy prowadzimy firmę handlową. Zresztą! Każde spotkanie z klientem w jego firmie będzie wymagało skorzystania z samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze aut dla firmy - http://auta-firmowe.pl/ - przeczytaj ten artykuł.

Czytaj dalej...

 

Trwa już Toyota wyprzedaż rocznika 2017!

Chcesz kupić nowy samochód? A może potrzebujesz auta do celów służbowych? Jeśli szukasz nowoczesnego i ekonomicznego pojazdu, wybierz Toyotę.  W naszym salonie ruszyła już Toyota wyprzedaż rocznika 2017. To idealny sposób na kupienie niezawodnego modelu auta w atrakcyjnej cenie! Sprawdź nasz artykuł i zobacz, jakie modele czekają na Ciebie w naszym salonie w Zabrzu.

 

Czytaj dalej...

 

Opony nowe czy używane?

Gdy przychodzi czas zmiany opon na letnie bądź też zimowe, właściciel samochodu musi wybrać pomiędzy ogumieniem nowym lub używanym. Wielu z nich decyduje się na używane opony ze względu na niższą cenę. Czy to dobry wybór? Jakie opony wybrać – używane czy nowe? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej...

 

 

Czy montaż ogrzewania postojowego to dobry pomysł?

Późna jesień i zima to czas, w którym termometr wskazuje coraz mniej stopni Celsjusza. Z tego powodu nie mamy ochoty wychodzić z domu, a jazda nieogrzanym samochodem nie jest dla nas przyjemnością. Aby rozwiązać ten problem, na rynku pojawiły się ogrzewania postojowe, dzięki którym żadna zima ma nie być dla nas straszna. Czy montaż ogrzewania postojowego to dobry pomysł?  

Czytaj dalej...

 

 

Przystosowanie pojazdów do prowadzenia nauki jazdy

W każdej szkole nauki jazdy podstawowym narzędziem pracy wykwalifikowanego instruktora jest samochód. Nic w tym niezwykłego, w końcu uczestnicy kursów chcą nauczyć się nie tylko teorii, ale też praktyki. Aby było to możliwe, a jazda uczących się młodych kierowców była bezpieczna, auta do nauki jazdy muszą posiadać specjalne wyposażenie. Jakie wymagania muszą spełnić tzw. elki? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten artykuł.  

Czytaj dalej...

 

Czujniki ostrzegania podczas cofania czy kamera cofania? Co warto wybrać?

Parkowanie jest manewrem, który sprawia problem wielu osobom, szczególnie początkującym kierowcom. Jeśli ta czynność jest dla Ciebie problematyczna, zastanów się nad zamontowaniem czujników ostrzegania podczas cofania lub kamery cofania. Jakie rozwiązanie jest lepsze i które warto wybrać? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Czytaj dalej...

 

 

Stacja kontroli pojazdów w Toyocie!

Badania techniczne pojazdów są obowiązkiem, który musi spełnić każdy właściciel samochodu. W innym wypadku auto nie zostanie dopuszczone do ruchu. Jakie konsekwencje czekają kierowcę w przypadku braku aktualnych badań technicznych? Jak długo trwa przegląd oraz jakie niespodzianki przygotowaliśmy dla naszych Klientów? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w tym artykule, dlatego zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej...

 

 

Kiedy powinniśmy wykonać geometrię kół?

Jeśli w trakcie jazdy Twój samochód był ściągany na prawo lub lewo, oznacza to, że musisz wykonać geometrię kół. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ dobra regulacja zapewnia nie tylko świetną przyczepność, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź, kiedy powinieneś wykonać geometrię kół oraz czemu warto na nią postawić.

Czytaj dalej...

 

 

Jak często wymieniać olej w samochodzie?

Kwestią, która bardzo często jest poruszana przez kierowców, w szczególności tych początkujących, jest częstotliwość wymiany oleju w samochodzie. Co ile powinno wymieniać się olej? Jeśli interesuje Cię odpowiedź na to pytanie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

Czytaj dalej...

 

 

Hotel opon w Zabrzu - postaw na wygodę!

Wymieniłeś opony zimowe na letnie, jednak masz problem z ich przechowaniem? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Proponujemy postawić nasz hotel opon w Zabrzu. Dzięki tej usłudze nie musisz martwić się brakiem miejsca w garażu lub kombinować , jak przechować opony. Wybierz nasz hotel opon i postaw na wygodę.

Czytaj dalej...

 

 

Przegląd Toyoty - zapraszamy do naszego salonu w Zabrzu

Przegląd samochodu to nie zwykle ważna sprawa. Dzięki temu badaniu wiesz, czy Twoje auto jest w pełni sprawne, a co za tym idzie czy nie stwarza zagrożenia na drodze. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czemu badanie samochodu jest takie istotne oraz dlaczego warto zrobić przegląd Toyoty w Zabrzu.

Czytaj dalej...

 

 

Diagnostyka silnika - dlaczego jest tak ważna?

Dlaczego diagnostyka silnika ma takie znaczenie? Gdzie kupić odpowiedni silnik? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

 

Czytaj dalej...

 

 

Serwis Toyoty - sprawdź nasze usługi

Chcesz, by twoje auto było utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym i służyło na cale lata? Jeśli tak, skorzystaj z naszych usług. Dowiedz się, dlaczego serwis ASO jest dużo lepszym rozwiązaniem od naprawy w niezależnych warsztatach.

 

Czytaj dalej...

 

 

Czym jest geometria zawieszenia i jak powinny być prawidłowo ustawione koła?

Geometria zawieszenia to zestaw parametrów, które definiują ułożenie kół podczas jazdy. Dobra regulacja zapewnia świetną przyczepność, a dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. W końcu opony to jedyny element, który bezpośrednio styka się z podłożem. Dlaczego warto o tym pamiętać?

 

Czytaj dalej...

 

 

Nie daj się zaskoczyć zimie! Wymień opony w serwisie Toyoty 

W tym roku zima jest wyjątkowo łagodna. Praktycznie nie ma śniegu, a jeśli się pojawia to w śladowych ilościach. To sprawia, że niektórzy kierowcy ociągają się z wymianą opon. Dowiedz się, dlaczego nie warto z tym zwlekać.

 

 

Czytaj dalej...

 

Czym jest hotel opon?

 

Zastanawiasz się, gdzie przechować opony? A może Twój garaż nie jest w stanie pomieścić dodatkowego kompletu? To nie żaden problem! Teraz możesz skorzystać z hotelu dla opon.

 

Czytaj dalej...

 

Jak wymienić olej w automacie? 

Kupiłeś nowy samochód, w końcu z automatyczną skrzynią biegów. Jeździsz sobie wygodnie, aż Twój przebieg osiąga wartość, przy której należy wymienić olej silnikowy. Przy manualu nie było większego problemu, ale teraz jest wymarzony automat.

 

Czytaj dalej...

 

Dobry warsztat samochodowyDobry warsztat samochodowy, trudny wybór

Wybór dobrego warsztatu samochodowego nie jest dla kierowcy łatwym zadaniem, w szczególności jeśli nie ma na tym polu dużego doświadczenia lub znajomego, godnego polecenia mechanika. Zobacz sposoby, które pomogą ci znaleźć zaufany punkt serwisowy.

 

Czytaj dalej...

 

Wymiana oleju samemu czy w serwisie?Wymiana oleju samemu czy w serwisie?

Wymiana oleju to z pozoru prosta czynność. Nic więc dziwnego, że wiele osób podejmuje się tego prac samodzielnie.

 

 

Czytaj dalej...

 

Gdzie zrobić diagnostyke silnika

Gdzie zrobić diagnostykę silnika

Gdy Twój silnik przestaje pracować tak jak zawsze lub zapaliła się jego kontrolka zaczynasz zastanawiać się, gdzie możesz go zdiagnozować - w serwisie ASO czy niezależnym?

 

 

Czytaj dalej...

 

Gdzie zrobić diagnostyke silnika

Samochody firmowe - jak wybierać?

Według portalu motoryzacyjnego Auto Świat w 2017 roku zanotowano rekordową sprzedaż nowych aut. W poprzednim roku zarejestrowano w naszym kraju aż 483 tys. samochodów osobowych, z czego 336 tys. aut kupili klienci biznesowi. Statystyki jasno pokazują, że firmy stanowią blisko 70 proc. kupców, a według ekspertów liczba ta będzie wzrastać z każdym rokiem.

 

 

Czytaj dalej...