Toyota Ja-Now-An Sp. z o.o., ul. Knurowska 8, Zabrze, tel. 32 276 27 70, kom. 698 989 995, 602 492 227

Blog

 

Czy montaż ogrzewania postojowego to dobry pomysł?

Późna jesień i zima to czas, w którym termometr wskazuje coraz mniej stopni Celsjusza. Z tego powodu nie mamy ochoty wychodzić z domu, a jazda nieogrzanym samochodem nie jest dla nas przyjemnością. Aby rozwiązać ten problem, na rynku pojawiły się ogrzewania postojowe, dzięki którym żadna zima ma nie być dla nas straszna. Czy montaż ogrzewania postojowego to dobry pomysł?  

Czytaj dalej...

 

Przystosowanie pojazdów do prowadzenia nauki jazdy

W każdej szkole nauki jazdy podstawowym narzędziem pracy wykwalifikowanego instruktora jest samochód. Nic w tym niezwykłego, w końcu uczestnicy kursów chcą nauczyć się nie tylko teorii, ale też praktyki. Aby było to możliwe, a jazda uczących się młodych kierowców była bezpieczna, auta do nauki jazdy muszą posiadać specjalne wyposażenie. Jakie wymagania muszą spełnić tzw. elki? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten artykuł.  

Czytaj dalej...

 

Czujniki ostrzegania podczas cofania czy kamera cofania? Co warto wybrać?

Parkowanie jest manewrem, który sprawia problem wielu osobom, szczególnie początkującym kierowcom. Jeśli ta czynność jest dla Ciebie problematyczna, zastanów się nad zamontowaniem czujników ostrzegania podczas cofania lub kamery cofania. Jakie rozwiązanie jest lepsze i które warto wybrać? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Czytaj dalej...

 

Stacja kontroli pojazdów w Toyocie!

Badania techniczne pojazdów są obowiązkiem, który musi spełnić każdy właściciel samochodu. W innym wypadku auto nie zostanie dopuszczone do ruchu. Jakie konsekwencje czekają kierowcę w przypadku braku aktualnych badań technicznych? Jak długo trwa przegląd oraz jakie niespodzianki przygotowaliśmy dla naszych Klientów? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w tym artykule, dlatego zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej...

 

Kiedy powinniśmy wykonać geometrię kół?

 

Jeśli w trakcie jazdy Twój samochód był ściągany na prawo lub lewo, oznacza to, że musisz wykonać geometrię kół. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ dobra regulacja zapewnia nie tylko świetną przyczepność, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź, kiedy powinieneś wykonać geometrię kół oraz czemu warto na nią postawić.

Czytaj dalej...

 

Jak często wymieniać olej w samochodzie?

Kwestią, która bardzo często jest poruszana przez kierowców, w szczególności tych początkujących, jest częstotliwość wymiany oleju w samochodzie. Co ile powinno wymieniać się olej? Jeśli interesuje Cię odpowiedź na to pytanie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

Czytaj dalej...

 

Hotel opon w Zabrzu - postaw na wygodę!

Wymieniłeś opony zimowe na letnie, jednak masz problem z ich przechowaniem? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Proponujemy postawić nasz hotel opon w Zabrzu. Dzięki tej usłudze nie musisz martwić się brakiem miejsca w garażu lub kombinować , jak przechować opony. Wybierz nasz hotel opon i postaw na wygodę.

Czytaj dalej...

 

 

Przegląd Toyoty - zapraszamy do naszego salonu w Zabrzu

Przegląd samochodu to nie zwykle ważna sprawa. Dzięki temu badaniu wiesz, czy Twoje auto jest w pełni sprawne, a co za tym idzie czy nie stwarza zagrożenia na drodze. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czemu badanie samochodu jest takie istotne oraz dlaczego warto zrobić przegląd Toyoty w Zabrzu.

Czytaj dalej...

 

 

Diagnostyka silnika - dlaczego jest tak ważna?

Dlaczego diagnostyka silnika ma takie znaczenie? Gdzie kupić odpowiedni silnik? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Czytaj dalej...

 

Serwis Toyoty - sprawdź nasze usługi

Chcesz, by twoje auto było utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym i służyło na cale lata? Jeśli tak, skorzystaj z naszych usług. Dowiedz się, dlaczego serwis ASO jest dużo lepszym rozwiązaniem od naprawy w niezależnych warsztatach.

 

Czytaj dalej...

 

Czym jest geometria zawieszenia i jak powinny być prawidłowo ustawione koła?

Geometria zawieszenia to zestaw parametrów, które definiują ułożenie kół podczas jazdy. Dobra regulacja zapewnia świetną przyczepność, a dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. W końcu opony to jedyny element, który bezpośrednio styka się z podłożem. Dlaczego warto o tym pamiętać?

 

Czytaj dalej...

 

Nie daj się zaskoczyć zimie! Wymień opony w serwisie Toyoty 

W tym roku zima jest wyjątkowo łagodna. Praktycznie nie ma śniegu, a jeśli się pojawia to w śladowych ilościach. To sprawia, że niektórzy kierowcy ociągają się z wymianą opon. Dowiedz się, dlaczego nie warto z tym zwlekać.

 

 

Czytaj dalej...

 

Czym jest hotel opon?

 

Zastanawiasz się, gdzie przechować opony? A może Twój garaż nie jest w stanie pomieścić dodatkowego kompletu? To nie żaden problem! Teraz możesz skorzystać z hotelu dla opon.

 

Czytaj dalej...

 

Jak wymienić olej w automacie? 

Kupiłeś nowy samochód, w końcu z automatyczną skrzynią biegów. Jeździsz sobie wygodnie, aż Twój przebieg osiąga wartość, przy której należy wymienić olej silnikowy. Przy manualu nie było większego problemu, ale teraz jest wymarzony automat.

 

Czytaj dalej...

 

Dobry warsztat samochodowyDobry warsztat samochodowy, trudny wybór

Wybór dobrego warsztatu samochodowego nie jest dla kierowcy łatwym zadaniem, w szczególności jeśli nie ma na tym polu dużego doświadczenia lub znajomego, godnego polecenia mechanika. Zobacz sposoby, które pomogą ci znaleźć zaufany punkt serwisowy.

 

Czytaj dalej...

 

Wymiana oleju samemu czy w serwisie?Wymiana oleju samemu czy w serwisie?

Wymiana oleju to z pozoru prosta czynność. Nic więc dziwnego, że wiele osób podejmuje się tego prac samodzielnie.

 

 

Czytaj dalej...

 

Gdzie zrobić diagnostyke silnika

Gdzie zrobić diagnostykę silnika

Gdy Twój silnik przestaje pracować tak jak zawsze lub zapaliła się jego kontrolka zaczynasz zastanawiać się, gdzie możesz go zdiagnozować - w serwisie ASO czy niezależnym?

 

 

Czytaj dalej...